Cena biletu

Rodzaj biletu

Minimalna wielkość grupy

Kontakt

Od 28 lutego zapraszamy na wystawę plakatów Stefana Norblina organizowaną przez Muzeum Fabryki Norblina, które podziwiać można bezpłatnie w budynku Plater na poziomie +1.

Wszechstronna twórczość plastyczna Stefana Norblina doczekała się w XXI w. postępującej rewaloryzacji. Niektóre jej aspekty zostały już szerzej zaprezentowane w postaci wystaw muzealnych, można by nawet powiedzieć – proporcjonalnie do jej wartości. W powszechnym odbiorze funkcjonował dotychczas jako autor wyrafinowanych portretów, w mniejszym stopniu jako projektant turystycznych plakatów promujących Polskę, które wykonywał w l. 20. I 30.

Ich niewątpliwe walory artystyczne zapewniły mu wyjątkową pozycję w historii polskiego plakatu II RP, a także rozpoznawalność poza jej granicami. Mniej znane są jego dokonania w dziedzinie plakatu reklamowego, w tym także filmowego, które niekiedy niesłusznie wpisywano w komercyjny nurt grafiki.

Zapraszamy serdecznie!