Muzeum Fabryki Norblina gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

W niedzielę, 28 stycznia, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzeum Fabryki Norblina kolejny raz dołącza do akcji. Tego dnia opłatą za oprowadzanie z przewodnikiem będzie datek wrzucony do najbardziej znanej puszki na świecie. Ta już dziś znajduje się w punkcie Bilety/Info, więc przez wesprzeć Orkiestrę można przez cały styczeń.

Dodatkowo, w dzień Wielkiego Finału, w sali nr 1 Kina Kinogram o godz. 14:00 odbędzie się spektakl „Misja Albertyna – podróż do przyszłości” – wyjątkowe przedstawienie dla dzieci o historii Fabryki Norblina. Albertyna Werner (z domu Norblin), w samodzielnie wybudowanej machinie czasu, wyrusza w samotną misję do współczesności, by ratować zagrożoną zniszczeniem fabrykę i rodzinny skarb. Reżyseruje Kuba Nieścierow, w rolę Albertyny wciela się Anna Lipińska.

Zapraszamy! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisów – adres mailowy: muzeum@fabrykanorblina.pl

Biletem wstępu – również datek do puszki WOŚP przy wejściu do sali kinowej.

W tym roku celem zbiórki są płuca po pandemii. Wielki finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

• diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Bądźcie z nami!