Skip to content

“Keilowa Dzisiaj”  

Studenci Wydziału Projektowania Uniwersytetu SWPS School of Form zostali zaproszeni do współpracy przez Muzeum Warszawy przy projekcie „Julia Keilowa. Projektantka.”

Ich zadaniem było odniesienie się do twórczości Julii Keilowej. Na samym początku pracy młodzi projektanci odwiedzili Muzeum, gdzie podczas specjalnie dla nich przygotowanej prezentacji, mogli bliżej poznać twórczość artystki. Praca projektowa odbywała się w dwóch grupach, odpowiednio, pod opieką Małgorzaty Malinowskiej współpracującej ściśle z Sarą Boś oraz Bartosz Muchy, ze wsparciem humanistycznym Aleksandry Kędziorek. Studenci mieli sobie wyobrazić, jak i co projektowałaby Keilowa, gdyby dzisiaj, gdzieś na Pradze, miała swoje studio. W efekcie pracy duetów projektowych powstała seria zaskakujących przedmiotów codziennego użytku, z widocznym w nich przedwojennym duchem.

Muzeum Fabryki Norblina, które jest partnerem wystawy zaprasza na spotkanie podsumowujące współpracę przy tworzeniu wystawy, z udziałem jej kuratorek, Agnieszki Dąbrowskiej i Moniki Siwińskiej.

Fabryka Norblina, Namiarownia, czwartek 13.06. o godzinie 13:00. Wstęp wolny.