Typ placówki

Wiek / klasa

Klasy od 4 do 6

Metody dydaktyczne

Lekcja muzealna w formie oprowadzania rówieśniczego z elementami warsztatów ze stroytellingu

100 – 120 minut

Edukator

muzeum@fabrykanorblina.pl

Cena biletu dla ucznia

20 PLN

Cena biletu dla nauczyciela

0 PLN

Jak to jest mówić do grupy ludzi i spowodować, żeby słuchali zainteresowani? Jak zmieniał się krajobraz Warszawy w ciągu ostatnich 200 lat? Jak działała fabryka wyrobów metalowych? To kwestie z którymi będą się musieli zmierzyć uczestnicy lekcji muzealnej w formie warsztatów ze stroytellingu. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie i przeprowadzenie zwiedzania fabryki na podstawie przygotowanych materiałów pod okiem edukatora – doświadczonego przewodnika muzealnego. Poznając Fabrykę Norblin uczniowie będą mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat: przemysłowego rozwoju Warszawy i dziejów Woli, przebiegu i konsekwencji społeczno-gospodarczych rewolucji przemysłowej na ziemiach polskich, twórczej aktywności spolonizowanych cudzoziemców, rozwoju gospodarczego II Rzeczypospolitej.

Muzeum Fabryki Norblina należy do programu MEiN „Poznaj Polskę” w tematyce: „Największe osiągnięcia polskiej nauki”.

Zarezerwuj wiztyę

Wypełnij formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą jak najszybciej będzie to możliwe.