Zapraszamy wszystkich miłośników historii i aktywnego wypoczynku na piknik podsumowujący akcję Rowerowy Maj! Jako dumny partner tegorocznej edycji, Muzeum Fabryki Norblina przygotowało dla Was mnóstwo atrakcji, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu i pozwolą poznać niesamowitą – ponad 240-letnią – historię Fabryki Norblina.

Piknik rozpocznie się w Parku Bródnowskim na Targówku w niedzielę, 16 czerwca o godz. 13:00 i potrwa aż do 18:00. Będzie doskonałą okazją, by cieszyć się dniem pełnym słońca, dobrej energii i pozytywnych emocji. Nasze stoisko będzie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – od gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci, przez zagadki historyczne, po konkursy z nagrodami, a także spotkanie z dawnymi właścicielami Fabryki Norblina, w których wcielą się nasi przewodnicy.

Rowerowy Maj to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także moment, aby nauczyć się czegoś nowego o zrównoważonej mobilności i promować zdrowy styl życia. Wspólnie zmieniamy nasze miasto na lepsze, tworząc przestrzeń przyjazną dla rowerzystów i pieszych, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą rowerów, hulajnóg, rolek czy deskorolek i dołączenia do nas w tej radosnej celebracji aktywności na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku i wspólnego świętowania sukcesów kolejnego już Rowerowego Maja!

O akcji Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność. Skupia się na najmłodszych – przedszkolakach i uczniach szkół podstawowych, ale również na nauczycielach, rodzicach i opiekunach. Kampania zachęca do aktywnego dojazdu do szkoły i przedszkola, promuje zdrowe nawyki i wpływa na bezpieczeństwo w okolicach placówek edukacyjnych.

Co roku w maju, każdy uczestnik, który dotrze do szkoły aktywnie, zbiera naklejki do rowerowego dzienniczka. Najaktywniejsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. To doskonała okazja, aby wprowadzić zmiany w naszym codziennym życiu i pokazać, że drobne kroki mogą mieć wielkie znaczenie dla naszego zdrowia i środowiska.